Sıralama seçin
Toplam 32 ürün görüntüleniyor.

Yağlı Boyalar

Resim denince akla ilk gelen yağlı boya tablolardır. Dünyaca ünlü sanatçıların yaptıkları günümüze ulaşan birbirinden meşhur tablolar yağlı boya olarak karşımıza çıkmaktadır. Yağlı boyalardan yapılan resimler daha canlı ve parlak görüntüye sahip oldukları için tercih edilmektedir. Yağlı boyalar renk pigmentlerinin çeşitli yağlarla karışımından elde edilir. En çok keten yağı kullanılır. Bunun yanında tiner ve özel yardımcı malzemeler kullanılarak inceltme işlemi yapılır. Yağlı boya çalışmalarında boya karışımında su kullanılmaz. Suyun yağla karışamamasından dolayı herhangi bir işlemde kullanılamaz. Yağlı boya çabuk kurumadığı için silebilir ve bu özelliği nedeniyle diğer boya çeşitlerine göre tercih sebebidir. Ayrıca uzun yıllar kalıcılığını koruması da başka bir avantajıdır. 

Yağlı Boya Nasıl Yapılır?

Yağlı boya çalışmalarına yeni başlıyorsanız önce temel renkleri kullanabilirsiniz. Çünkü temel renklerle elde etmek istediğiniz bir çok renge ulaşabilirsiniz. Boyayı karıştıracağınız bir palet ile boyanın inceliğini ve boya karışıını sağlayabilirsiniz. Kullanacğaınız paleti ahşap ya da plastik gibi malzemelerden seçebilirsiniz. Ancak ahşap paletler her nekadar görünüm olarak güzel oslaalr dahi temizliği zordur. Bunu göz önünde bulundurmak gerekir. Ayrıca boyayı uygulayacağınız zemin, ya yağlı boyayı tutabilecek özellikte bir kağıt ya da tuval olmalıdır. Yine tuval yerine başlangıçta pres tuval olarak üretilen tuval çeşiti yapacağınız denemeler için ekonomik bir tercih olacaktır.

Yağlı Boya Yardımcı Malzemeleri

Yağlı Boya ile birlikte kullanılabilecek birçok yardımcı malzeme vardır. Boyayı inceltmek için en çok kullanılan terebentin ve yağlardır. Yağ olarak en çok keten ve haşhaş yağı kullanılır. Bu yağlar ekonomik olması açısından en çok kullanılan yardımcı malzemelerdir. Boyaların birbirine karışıtırlması için kullanılan palet yine önemli bir ihtiyaçtır. Ayrıca yağlı boyaya uygun bir fırça yapacağınız çalışmayı kolaylaştıracaktır. Yağlı boya yoğun bir boya türü olduğu için dayanıklı bir fırça kullanmanız önerilir. 

Yağlı Boya Çeşitleri ve Fiyatları

Yağlı boya çeşiti olarak sitemizde dünyaca ünlü birçok markanın boyası bulunmaktadır. Bunlardan en bilineni ve en yüksek kaliteye sahip olan Schmincke Mussini seridir. Dünyaca ünlü boya firması Schmincke bu alanda kendini kanıtlamış yüksek pigment özelliğine sahip serisiyle profesyonel sanatçılara hitap etmektedir. Bunun yanında Akademie ve College serisi ile yine kaliteden ödün vermeden farklı düzeyde tercihlere de cevap vermektedir. Bunun yanında Winsor Newton Winton, Daler Rowney Georgian, Talens Van Gogh seri yağlı boyalar da sizlerin tercihine sunulmuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.