Sıralama seçin
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Tuval

Tuval yağlı boya ve akrilik boya çalışmalarında sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Ayrıca çeşitli yardımcı malzemeler kullanılarak diğer türdeki boyalar ve sanatsal çalışmalar için zemin olarak kullanılır. Tuval geçmişten günümüze sanatsal çalışamalr için en önemli malzeme olarak kullanılagelmiştir. Tuvaller genel olarak dikdörtgen olmakla birlikte farklı şekillerde de şaseler kullanılarak değişik şekiller verilmektedir. Tuvalin kalitesi kullanılan bez ve ahşap şasesinin kalitesine bağlıdır. Ayrıca tuvalin üzerine gerilen tuval bezinin gergin olarak hazırlanması, yapılan çalışmanın kuruduktan sonra bozulmalar ve çatlamalar oluşturmaması açısından önemlidir. Mağazamızdan el üretimi profesyonel tuvalleri satın alabilirsiniz. Tuval nasıl yapılır? Ahşap şase etrafına tuval bezi gerilerek sabitlenir. Bunun için ihtiyacınız olan 4 ahşap çıta ya da tuval şasesi haline getirilmiş ahşap çerçevedir. Tuval bezleri boyanın çok sarfedilmemesi için bir kat gesso ile astarlanarak kullanılır. Astar için kullanacağınız gessoyu yardımcı malzemeler kategorisinde bulabilirsiniz. Tuvaller için kullanacağız şövaleleri de kaliteli seçeneklerle mağazamızın şövale kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Tuval çalışmaları daha çok akrilik ve yağlı boya için kullanılsa bile günümüzde bir çok teknik kullanılarak alanı genişlemiştir. Özellikle son dönemde pouring tekniği ile ebru sanatı desenlerine benzer güzel çalışmalar yapılmaktadır. Pouring çalışmaları için kullanılacak pouring medium yine yardımcı malzemeler kategorisinde bulunabilir. Tuval çalışmalarından önce kullanacağınız boya türüne uygun kağıtlarda denemeler yaptıktan sonra tuval çalışmalarına geçebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız deneme çalışmaları daha ekonomik olacaktır.

Tuval çeşitleri genelde boyutlarına ve şekillerine göre değişir. Tuval ebtları 10x10 cm den başlayarak istediğiniz ölçülere kadar değişmektedir. Ancak web sitemizde tuvalin gönderimi sırasında zarar görmemesi ve gönderim zorluğundan dolayı ebatlar 50x70 cm ebatına kadar verilmiştir. Daha büyük ebatlarda tuval sipariş vermek isterseniz iletişime geçebilirsiniz. Çünkü tuvallerimiz el üretimi olup istenilen ölçülerde yapılabilmektedir. Tuvalin şasesinde kullanılan ahşapın kalitesi ve bezin kalitesi tuvalin kalitesini ortaya koyar. El üretimi tuvallerimiz müşterilerimizin memnuniyeti açısından kaliteden ödün vermeden imal edilir. Tuval fiyatları akademi düzeyi ve profesyonel olmak üzere değişmektedir. Profesyonel tuvallerimiz fiyat kalite performansı açısından müşterilerimiz tarafından taktir edilmektedir. Ayrıca üretlen tuvaller ön yüzünde iki kat astarlı ve arka kısmından bir kat boyalı olduklarından tuval astarı kullanmanıza gerek kalmamaktadır. Fakat yapacağınız çalışmaya ve tercihinize göre astar kullanmak isterseniz tuval astarını yardımcı malzemeler kategrorisinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.