Sıralama seçin
Toplam 14 ürün görüntüleniyor.

Guaj Boyalar

Guaj boya sahip olduğu özellikler bakımından hem suluboya hem de akrilik-yağlı boya özellikleri taşır. Guaj boya suyla inceltilebilmesi bakımından suluboyaya benzerken, kapatıcılığı bakımından akrilik ve yağlıboyaya benzer. Kullanacağınız su miktarı elde edeceğiniz etki bakımından fark oluşturur. Fazla su kullanarak sulu boya etkisi elde edebilirken, daha az kullanarak akrilik ve yağlı boya etkisi elde edebilirsiniz. Guaj boyanın kapatıcı bir özelliği vardır. Kurudukran sonra matlaşır. Guaj boyanın renklerini açabilmek için beyaz renk kullanılır. 

Guaj boya çalışmaları temel sanat etkinliklerinde en fazla tercih edilen boya çeşitidir.  Birçok farklı yüzeye uygulanabilir. Eğer kağıt yüzeye uygulanacaksa 200 gr civarında gramaja sahip kağıtlar tercih edilmelidir.  Guaj boya fırçası olarak suluboya için kullanılacak fırçalar tercih edilebilir. Yine bu tercih kullanacağını boyanın kıvamına göre değişiklik gösterebilir.

En Kaliteli Guaj Boya Çeşitleri ve Guaj Boya Setleri

Talens Guaj boya fiyatları makul olması bakımından en çok tercih edilen boyalardandır. Talens ArtCreation Guaj Seti yeni başlayanlar için çok tercih edilen bir üründür. Yine Maries Guaj Boya Setleri de yeni başlayanlar için tercih edilen bir alternatiftir. Profesyonel çalışmlar için ise Designer serisi ve Horadam serisi en kliteli seçeneklerdir. Özellikle Schmincke Horadam Guaj Boya kendi sınıfında eşsizdir. Yine Schmincke Designers serisi tezhip, minyatür çalışmalarında sıklıkla tercih edilen bir üründür. Schmincke  Akademie Guaj serisi 60 ml tüp ve 250 ml şişe olarak kaliteden dün vermeden ekonomik bir tercihtir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.