Sıralama seçin
Toplam 35 ürün görüntüleniyor.

Akrilik Boyalar

Akrilik boyalar son denemde oldukça yaygın kullanılan su bazlı boyalardır. Su bazlı oldğundan dolayı hem tuvale, hem kağıda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ayrıca her yüzeye uygulanabilen akrilik boyalarla ahşap, metal, cam gibi birçok farklı alanda kullanabilirsiniz.

Akrilik Boya Nedir?

Akrilik boya su bazlı bir boyadır. Kullanımı ve uygulaması kolaydır. Gerek sanatsal çalışmalarda, gerekse hobi çalışmalarında kullanılabilir. Su bazlı olduğu için malzemeleri suyla çözünebilir. Hatta inceltilerek suluboya gibi uygulanabilir. Ancak kuruduğunda bu özelliği kayboulur, kuruduktan sonra çözülmez. Kuruduğu yüzeyde plastik bir tabaka meydana getirir. Yağlı boyaya göre daha az toksik madde içerir. Çabuk kuruyabilen bir boya türüdür. Bu özelliği de yağlı boyaya göre daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. Ancak akrilik boya hızlı kuruduğu için tüp kullanıyorsanız kullanacağınız kadar boyayı sıkmanız önerilir. Böylece boya tasarrufu sağlamış olursunuz. Ayrıca ışığa dayanlılığı oldukça yüksektir. Vernik uygulanmış bir akrilik boya çalışması uzun yıllar kalıcılığını korur. Akrilik boyaların içine katılan reçinelerin yoğunluğu boyanın kalitesini belirler.   

Akrilik Boya Nerelerde Kullanılır?

Akrilik boyalar yapısından dolayı birçok zeminde başarılı sonuç verir. Yeni başlayanlar ve çocuklar için ideal bir başlangıç noktasıdır. Uygun akrilik boyalar düşük kaliteye sahiptir ancak dayanıklılığı iyidir. 

Arilik Boya Çeşitleri ve Fiyatları

Özellikle mağazamızda satılan Schmincke PrimaAcryl serisi olan boyalar yüksek kaliteye sahip ve kullanıcıların memnuniyetini kazanmış bir seridir. Bu serinin yanında yine Schmincke markasına ait Akademie ve College serisi akrilik boyalar tavsiye edilen boyalardır.  Ayrıca mağazamızda uygun fiyatlara sahip ucuz akrilik boyalarla dünyaca ünlü diğer markaların akrilik boyaları sizlerin hizmetine sunulmuştur. Talens Amsterdam, Daler Rowney System 3, Winsor Newton Galeria, Pebeo Studio gibi markaların farklı serilerdeki boyaları sizlerin hizmetine sunulmutur. Hobi çalışmalarında kullanılan Cadence Multi Surface Akrilik Boyalar ve Artdeco Akrilik boyalar da tercih edilen boyalardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.